Często zadawane pytania

Gdzie można postrzelać? Strzelnica na Mazurach.

W okolicy Mrągowa znajdziemy sporo strzelnic ( m.in Ryn, Kętrzyn, Giżycko, Dźwierzuty, Olsztyn) ale docelowo miejscem, gdzie możemy się spotkać i postrzelać jest strzelnica w Mrągowie, którą użytkuje klub sportowy SNAJPER Mrągowo. Wielki obiekt, który pozwala rozwinąć strzeleckie skrzydła. Są tam 3 osie na 50 m oraz na 200 i 300 m, miejsce na ognisko, duży parking i wiaty. Skontaktuj się ze mną w celu umówienia się na lekcję. Wybierzemy wspólnie dogodny termin i podziurawimy trochę tarcz. Strzelnica w Mrągowie to stosunkowo duży obiekt na którym strzelać można przez cały rok.

Atrakcje na mazurach – czyli jak spędzić wolny czas w Mrągowie?

Niewątpliwie Mrągowo jest świetną bazą wypadową do okolicznych miast. Obowiązkowo musisz zobaczyć Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce, Zamek w Reszlu, Twierdzę Boyen w Giżycku oraz Wilczy Szaniec pod Kętrzynem. Z pewnością udasz się na spływ kajakowy Krutynią a w Mikołajkach popływasz statkiem szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich. Co jednak robić, gdy już wszystko widziałeś, albo rodzina już ma dość zwiedzania? Lecę z pomocą i zapraszam – strzelnica w Mrągowie. Sprawdźcie, kto z Was lepiej celuje i dajcie się porwać sportowym emocjom! Jeśli planujecie imprezę firmową / integracyjną koniecznie weźcie pod uwagę strzelnicę na Mazurach w Mrągowie.

Co to jest IPSC?

IPSC to skrót od International Practical Shooting Confederation – Międzynarodowej Federacji Strzelectwa Praktycznego. Strzelectwo dynamiczne to rodzaj sportu, w którym strzelanie wykonuje się w ruchu. Strzelamy zza przesłon i z „okien”, oburącz lub z jednej ręki do tarcz i celów metalowych, zarówno statycznych jak i ruchomych umieszczonych na „torze przeszkód”. Aby pokonać tor trzeba zaplanować kolejność ostrzeliwania tarcz. Liczy się celność, siła oraz szybkość. Jest to bardzo ekscytująca dyscyplina, ale wymaga treningu. Można ćwiczyć samemu, jednak z doświadczenia już wiem, że wyważanie otwartych drzwi jest o wiele dłuższą drogą, trening pod czujnym okiem instruktora zdecydowanie przyspiesza rozwój.

Jak uzyskać pozwolenie na broń i czy jest to trudne?

Trudność zdobycia pozwolenia na broń można porównać do zdania egzaminu na prawo jazdy. Jedynie trwa trochę dłużej (około 6 miesięcy) a kosztuje około 2,5 tys zł. Zarówno czas oczekiwania jak i cena zależą od kilku składowych m.in od klubu, do którego się zapiszesz, jaki sejf wybierzesz, ile wydasz na badania lekarskie, ale większość osób wyrabia się w tym terminie i budżecie. Rzeczywistej pracy jest na tydzień, reszta to typowo urzędnicza papierologia i oczekiwania na listonosza.
Jak zacząć? Pierwsze co musisz zapisać się do klubu najlepiej sportowo-kolekcjonerskiego i odbyć 3 miesięczny staż. Następnie trzeba zdać egzamin na patent, do którego Cię przygotuję z części praktycznej, a teorię musisz wbić na blachę. Więcej napisałem w dziale pozwolenia.

Strzelanie warmińsko-mazurskie, Mrągowo, Kętrzyn, Giżycko, Olsztyn, Pisz, Ryn, Mikołajki