Szkolenia indywidualne ze strzelectwa

Jeszcze nigdy nie strzelałeś z prawdziwej broni? Musimy to koniecznie nadrobić.

Przełam rutynę i przeżyj ekscytującą przygodę! Zapraszam Cię ze swoją ukochaną połówką albo w ramach spędzania wolnego czasu zabierz ze sobą rodzinę. Gwarantuję, że kiedy pociągniesz za spust, poczujesz niezapomniane uderzenie adrenaliny. Najpierw przeszkolę Cię teoretycznie, poznasz wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i obsługi broni palnej, a następnie przejdziemy do treningu praktycznego. Ze mną przekonasz się, że strzelanie to nie tylko świetny sport, lecz także prawdziwy test umiejętności i charakteru. Brzmi ciekawie? Zapewniam, na miejscu będzie wystrzałowo!

Broń sama w sobie nie jest niebezpieczna – to tylko narzędzie.

5 najważniejszych zasad strzeleckiego BHP:

1) Każdy, kto zamierza korzystać ze strzelnicy musi zapoznać się z regulaminem obiektu i zobowiązać się do jego przestrzegania.
2) Na strzelnicy nie mogą przebywać osoby pod wpływem alkoholu ani środków odurzających.
3) Trzeba bezwzględne podporządkować się moim poleceniom. Na moją komendę wolno strzelać, a gdy padnie komenda STOP należy strzelanie natychmiast przerwać. Nawet, jeśli wydaje się, że nie ma żadnego zagrożenia.
4) Zapewne usłyszycie ode mnie wiele razy skrót BLOS czyli

  • B – traktuj BROŃ zawsze jako sprawną i gotową do strzału
  • L – zawsze kieruj LUFĘ w bezpieczne miejsce
  • O – obserwuj OTOCZENIE i zawsze sprawdzaj, czy nikt nie znajduje się na linii strzału
  • S – nie kładź palca na języku SPUSTOWYM, jeśli nie chcesz oddać strzału

5) powinieneś zawsze nosić okulary i słuchawki ochronne, które oczywiście zapewniam.

Wszystko co musisz wiedzieć o strzelaniu na strzelnicy:

Każda osoba chcąca skorzystać ze strzelnicy ma obowiązek wpisania się do książki pobytu. Podajemy tam imię, nazwisko i w przypadku osób nie posiadających pozwolenia – adres.  Dodatkowo własnym podpisem należy potwierdzić znajomość regulaminu.

Strzelnica w Mrągowie jest otwarta, dlatego najlepiej ubrać się wygodnie i stosownie do pogody. Warto zastosować zasadę na tzw. cebulkę. Ubrania powinny przylegać do ciała – świetnie sprawdzi się strój sportowy. W lato lepiej nie zakładać się odkrytych butów i krótkiej odzieży, uchroni to nas przed gorącymi łuskami, które mogą nas zaskoczyć lądując na skórze.

W strzelectwie nie jest niezbędny sokoli wzrok, czy nadprzyrodzone zdolności. Podczas strzelania jednym z najważniejszych punktów jest koncentracja, odpowiednia postawa strzelecka, oraz sam moment przy pociągnięciu za język spustu. Czyni to ten rodzaj aktywności dostępnym prawie dla każdego. Chociaż strzelanie kojarzone jest z męskim sportem, na strzelnicy możemy spotkać wiele kobiet. Przy czym przekonałem się już wiele razy, że to Panie często wpędzają mnie w kompleksy.

Znajdziesz u mnie wiele modeli broni, różniących się od siebie sposobem ładowania, przyrządami celowniczymi, kalibrem, oraz siłą odrzutu. Zgromadziłem już całkiem pokaźny arsenał – możesz go podejrzeć w dziale BROŃ.

Tak, dzieci (od lat 8) i młodzież także mogą korzystać ze strzelnicy i strzelać z broni palnej będąc pod opieką rodziców bądź opiekunów.

Tarczę ze swoimi pierwszymi wynikami musisz zabrać ze sobą i pochwalić się wynikami.
Na sam koniec zabawy zadbamy o pamiątkowe zdjęcia!