Najbliższe zawody

IPSC Country Open 2024

Yeehaw! Chwytajcie kapelusze, polerujcie swoje pistolety i ruszajcie na najbardziej szalone zawody IPSC na Mazurach. 2024 HG/PCC IPSC Poziom 1

Mecz główny: 12-14.07.2024
Przedmecz: 12.07.2024
Tory: 12
Minimalna ilość strzałów: 228
Strzelnica: Marcinkowo
Klub Strzelecki: SNAJPER Mrągowo
Zawody Klubu KS Snajper Mrągowo – wpisane do kalendarza WMZSS

IPSC w rytmie Country

Północno-wschodni region Polski jest dość odległy od innych zawodów IPSC, dlatego gdy zaczynałem swoją przygodę ze strzelectwem sportowym, drgnęła mi brew gdy kolejny raz musiałem podróżować co najmniej 4 godziny na zawody. Z tego powodu narodził się pomysł sprowadzenia zawodów IPSC na Mazury. Dzięki wsparciu Polskiej Ligi Strzelectwa Dynamicznego (PLSD), udało się to zrealizować.

PLSD ma na celu stworzenie „drugiej ligi” dla Pucharu Polski IPSC. Liga ta obejmuje głównie lokalne zawody poziomu L2, co umożliwia większej liczbie strzelców udział w rywalizacji bez konieczności długich i kosztownych wyjazdów. Formuła PLSD przewiduje wiele zawodów, z których do klasyfikacji liczą się wyniki z najlepszych czterech startów. Dzięki temu, każdy region Polski może zapewnić odpowiednią liczbę startów do pełnej punktacji.

Country IPSC okazał się strzałem w dziesiątkę. Już od pierwszej edycji, miejsca na zawody rozchodzą się w ekspresowym tempie. To pokazuje, jak bardzo lokalne środowisko strzeleckie doceniło tę inicjatywę, a zawody szybko stały się popularne wśród strzelców z różnych regionów.

Tak się bawiliśmy na poprzednich edycjach